PRETPLATA
Pretplata za časopis BB Informator iznosi:
- Pojedinačno slanje 400,00 + pdv
- Za 6 meseci 2000,00 + pdv
- Za 12 meseci 4000,00 + pdv
U okviru pretplate na časopis BB Informator apoteka ima pravo i na sledeće usluge:
- Besplatno prezentovanje apoteke, adresa, telefon i posebne usluge na sajtu www.bbsoft.rs/infocentar.
- Prikaz lagera apoteke namenjen pacijetima koji traže lek.
- Besplatno objavljivanje malih oglasa u časopisu.
- Prisustvovanje stručnim skupovima u hotelu Hyatt Regency Beograd, u organizaciji BB Soft –a za sve članove kolektiva apoteke koja je pretplatnik.
- Apoteke pretplatnici BB INFORMATORA mogu, pod povoljnim uslovima, obezbediti svojim pacijentima besplatan primerak časopisa APOTEKA plaćanjem samo troškova slanja Post Expressom.
- Prijavom na Mailing listu, apoteke pretplatnici redovno će dobijati aktuelne vesti i informacije značajne za rad apoteke, edukacije, obaveštenja o promeni cene lekova, pojavi novih proizvoda na tržištu, obaveštenje o Dopunama i izmenama „Žutog" Registra lekova.
295. decembar 2019
Pročitajte novi broj :
https://view.publitas.com/apoteka/informator-295/
Ništa posebno
Još jedna
godina se bliži kraju (ili novom početku), a za zdravstvo u Srbiji, pogotovo iz
ugla farmacije, moglo bi se reći nije donela ništa posebno. Iako su u prvoj
polovini godine doneti krovni zakoni iz oblasti zdravstva (Zakon o zdravstvenoj
zaštiti i Zakon o zdravstvenom osiguranju) suštinski za farmaceutski sektor,
pogotovo za apotekarski, značajnih promena na bolje i dalje nema.
Moj utisak je da zdravstveni sistem u Srbiji nije u stanju da odgovori na trenutne i buduće izazove jer sa jedne strane ne odgovara na očekivanja pacijenata, a sa druge strane akumulira nezadovoljstvo zdravstvenih radnika. Ako tome dodamo i sve posledice zdravstvenog sistema koji je ograničen izazovima finansiranja možemo zaključiti da je na zdravstvenom horizontu Srbije poprilično tmurno i maglovito. Nekako se onda prirodno nameće pitanje šta je na horizontu za našu profesiju u budućnosti i da li će 2020. godina doneti dugo očekivano dostojanstvo apotekarstvu u Srbiji?
Na ovo pitanje su pokušali da daju odgovor i brojni farmaceutski lideri, naučnici i učesnici ovogodišnjeg Svetskog kongresa farmacije FIP koji je održan u Abu Dabiju i regionalne konferencije FIP u Ankari, a zaključak je jasan. Farmaceuti imaju veliki potencijal i resurse za poboljšanje pre svega primarne zdravstvene zaštite i moraju da sarađuju sa drugim zdravstvenim radnicima i donosiocima odluka kako bi proširili svoje usluge i pozicionirali se na ključno mesto primarne zdravstvene zaštite. Kako stvari trenutno stoje, barem u bliskoj budućnosti, lečenje će se i dalje oslanjati na sistemsko lečenje različitim lekovima tako da je jasno da se farmaceut mora usavršavati u smeru upravljanja terapijom. Odnosno mora evoluirati i biti prepoznat ne samo kao zdravstveni radnik koji izdaje lekove već kao deo zdravstvenog tima i stručnjak koji ume da optimizuje terapiju I upravlja njome.
Ukoliko
kao struka ne pokažemo kreatorima zdravstvene politike, ali i svim ljudima
koliko farmaceuti doprinose poboljšanju zdravlja pacijenata i na kraju krajeva
kolike uštede donose zdravstvenom sistemu vrlo izvesno da ćemo biti skrajnuti. Sa
nadom da će Nova godina doneti sunce na zdravstvenom horizontu želim vam
zdravu i srećnu 2020. godinu.